INFOLINIA +48 (22) 840 00 27

GDZIE KUPIĆ? SKLEP ONLINE

Jesteś w: k-r.pl > Meble designerskie > Nelson Bubble Lamps

Nelson Bubble Lamps

Projekt: George NelsonOnline Shop >


The Nelson Bubble Lamp Family

Elegancka miękka  forma i delikatne  światło.

Wariacje w formie zasadniczo kulistej, seria Bubble Lamp to wyróżniający się i ponadczasowy design George'a Nelsona.. Lampy wiszące są zasadniczo dostępne w kilku rozmiarach: małym i średnim i dużym. W 1952 roku na rynek amerykański wprowadzono zestaw szwedzkich lamp wiszących, a George Nelson był pod takim wrażeniem, że potrzebował ich do swojego biura. Cena była wysoka w tym czasie, uniemożliwiła mu zakup, ale także zainspirowała go do zaprojektowania własnej lampy. Niedługo potem narodziła się kolekcja lamp wiszących, kinkietów, statywów, lamp stołowych i lamp podłogowych.Nagrody :

Stałe kolekcje Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Brooklyn Museum of Art, Filadelfia Museum of Art

Lifetime Achievement Award, American Institute of Graphic Arts, 1991

Scholar in Residence, Smithsonian Institution National Museum of Design, 1984

Przewodniczący, Międzynarodowa Konferencja Projektowa w Aspen, 1965, 1982

Nagroda Good Design, Museum of Modern Art, 1954

Trailblazer Award, National Home Furnishings League, 1954

Najlepszy Urząd Roku, New York Times, 1953

Złoty Medal, Art Directors Club of New York, 1953

Prix de Rome for Architecture, 1932

George Nelson

Pisząc o przebiegu swojej niezwykłej 50-letniej kariery, George Nelson opisał serię twórczych "zapisów", momentów niebanalnej inspiracji , gdy samotna osoba odkrywa, że jest związana z rzeczywistością, o której nigdy nie śniła.

Wczesne uderzenie nastąpiło w latach trzydziestych, kiedy był studentem architektury w Rzymie. Przed powrotem do domu wpadł na pomysł: podróżowania po Europie i przeprowadzał wywiady z nowoczesnymi architektami, mając nadzieję na publikację artykułów w Stanach Zjednoczonych. Udało mu się, a proces ten wprowadził amerykańską społeczność projektantów do europejskiej awangardy. To uruchomiło sekwencję tego, co nazwał "szczęśliwymi" przerwami w karierze, które były naprawdę nieuchronnymi skutkami jego świetności jako projektanta, nauczyciela i autora.

Pierwsza przerwa zaowocowała pracą redaktora magazynu Architectural Forum. Pracując nad historią tam w 1942 roku, oglądał zdjęcia lotnicze zniszczonych miast, kiedy opracował koncepcję centrum handlowego dla pieszych w centrach miast, który został opublikowany w Saturday Evening Post.

Wkrótce kolejna  zaprowadziła do Storagewall, pierwszego modułowego systemu przechowywania i prekursora mebli systemowych. Storagewall został zaprezentowany w artykule z czasopisma Life z 1945 roku, wywołując sensację w branży meblarskiej. Herman Miller założyciel D.J. De Pree zobaczył artykuł i był pod takim wrażeniem, że odwiedził Nelsona w Nowym Jorku i przekonał go, by był jego dyrektorem projektowania, co zachęciło Nelsona do założenia jego firmy projektowej, George Nelson & Associates. Ciepłe, osobiste i profesjonalne relacje między Nelsonem i De Pree zaowocowały oszałamiającą gamą produktów, od zabawnej pianki Marshmallow do pierwszego biurka w kształcie litery L, prekursora dzisiejszej stacji roboczej.

Nelson napisał kiedyś, że Herman Miller "nie gra w follow-the-leader „. To jeden z powodów, dla których George Nelson & Associates współpracował z Hermanem Millerem przez ponad 25 lat, kiedy projektowali współczesną erę designu.

W tym samym okresie George Nelson & Associates stworzył także wiele przełomowych projektów produktów, biur i wystaw dla różnych firm i organizacji.

Nelson powiedział, że projektant powinien kreatywnie postępować z ludzkimi potrzebami, "najpierw musi dokonać radykalnego, świadomego zerwania ze wszystkimi wartościami, które określa jako antyludzkie". Projektanci muszą również stale zdawać sobie sprawę z konsekwencji swoich działań dla ludzi i społeczeństwa. W rzeczywistości oświadczył, że "całkowite projektowanie to nic innego jak proces powiązania wszystkiego ze wszystkim". Powiedział więc, że zamiast specjalizować się, projektanci muszą kultywować szeroką bazę wiedzy i zrozumienia.

Nelson zrobił tak, jak niewielu jest w stanie i, z pomocą dobrze dobranych czasowo "zapisów", pomógł zdefiniować nowoczesny, ludzki design.

Jesteśmy Partnerem Master Dealerem Herman Miller w Polsce. Posiadamy sieć sprzedaży foteli biurowych. Spółka K&R Design jest w Polsce partnerem fabryki Herman Miller Ltd., legendarnego producenta kultowych mebli i foteli biurowych. Herman Miller, jest jednym z największych globalnych producentów z USA, posiadającym także swoją siedzibę na Europę w Anglii. Produkty dla marki Herman Miler są projektowane przez największe światowe sławy w świecie design-u takie jak Ray i Charles Eames, Bill Stumpf, Don Chadwick. Przykładem jest ergonomiczny fotel biurowy Aeron znajdujący się na ekspozycji najsławniejszych muzeów sztuki.  Marka daje gwarancję najwyższej jakości produktów, obsługi oraz serwisu.  Wybrane krzesła i fotele biurowe Herman Miller posiadają 12 lat gwarancji producenta na konstrukcję przy 24 godzinnym użytkowaniu. Będąc Master Dealer Parter Herman Miller, spółka K&R Design oferuje i  prowadzi dystrybucję  przez wyselekcjonowaną  sieć dealerów foteli Herman Miller na terenie  całej Polski. Kontakt z najwyższej jakości ergonomią foteli Herman Miller pozwoli Państwu na nowo odkryć  pojęcie wygody i zdrowego siedzenia,  wysokiej jakości produktu i wysmakowanego design-u.  Meble i ergonomiczne Fotele Biurowe Herman Miller są wybierane na całym świecie przez ludzi i firmy ceniące sobie obcowanie z przedmiotami pięknymi, użytecznymi i dbającymi o swój kręgosłup i zdrowe plecy. Oferujemy: fotele biurowe, fotele ergonomiczne, meble biurowe, meble designerskie, krzesła, sofy kanapy, hockery, ramiona do monitorów, akcesoria biurowe, Oświetlenie wewnętrzne, Oświetlenie designerskie, Lampy sufitowe,  Żyrandole, Lampy stołowe, Kinkiety,  Lampy stojące, Lampy wiszące,  lampki na biurko, lampy biurowe, Lampy wewnętrzne, dom  design, Nelson Bubble Lamps.

Wykonanie: ADIMO.pl